نتایج جستجو برای عبارت :

به وجود آمدن جهان

دو شهود متفاوت در باره انبساط جهان در کیهان‌شناسی وجود دارد: طبق شهودی نسبتا معروف انبساط جهان و دور شدن کهکشان‌ها از هم محصول کش آمدن فضا است. این شهود مستقیما به متریک فریدمان در کیهان شناسی برمی‌گردد که به نظر کاملا با آن سازگار است. اما شهود دیگری هم وجود دارد: مواد داخل کیهان به خاطر سرعت اولیه از هم دور می‌شوند و هیچ کش آمدنی در کار نیست. راستش من همیشه با شهود اول علی‌رغم زیبایی و سادگی‌اش مشکل داشتم. حالا در یادداشتی کوتاه سعی کرده
۲۶ در حال آمدن است و من نمی دانم چگونه بهت تبریک بگویم که تمام احساسم را در آن خلاصه کنم.
۲۶ در حال آمدن است و من می خواهم در آمدنش کنارت باشم اما مقابل روزگار ناتوانم.
۲۶ در حال آمدن است و من نارحتم که نمی توانم در آن روز تو را در آغوش بگیرم و تبریک بگویم.
۲۶ در حال آمدن است و من هنوز کادو نگرفتم، گشتم ولی هنوز چیزی نیافتم که بتواند تمام دوست داشتن مرا بیان کند.
۲۶ در حال آمدن است و من هنوز در انتظار شنیدن دوستت دارم هستم.
کتاب تا آمدن تو عشق بازی ممنوعامید صباغ نو

در باور من جهان به هم ریخته استیکرنگی آسمان به هم ریخته استآرامش لحظه های بی شعر مراچشمان زنی جوان به هم ریخته است. 
برای تهیه ی این کتاب می توانید به پیج اینستگرام نشر شانی مراجعه کنید:@nashreshani1
همچنین می توانید از سایت نشر شانی تهیه کنید: 
http://www.nashreshani.com
اصلی ترین علت به وجود آمدن بوی بد دهان، عدم رعایت بهداشت دهان و دندان ها است.
بعد از هر وعده غذایی دندان های خود را به خوبی مسواک بزنید و با نخ دندان لا به لای آن ها را تمیز کنید.
وجود باکتری های بی هوازی در دهان باعث به وجود آمدن پلاک ها در دهان می شوندکه خود عامل ایجاد بوی بد دهان هستند.
از دیگر علت های به وجود آمدن بوی بد دهان می توان به مشکلات معده، خالی بودن معده، باکتری های پشت زبان و عفونت لوزه ها اشاره کرد.
برای برطرف کردن بوی بد و نامطبوع
خار پاشنه پا چیست؟

خار پاشنه پا (Heel Spur) عبارت است از به وجود آمدن یک زایده استخوانی در پاشنه پا که باعث درد و مشکل در راه رفتن می شود. علت این بیماری می تواند وارد آمدن فشار یا آسیب به بافت پاشنه پا باشد، که منجر به التهاب و استخوانی شدن رباط های کف پا شود.
ادامه مطلب
سلام به دوستای گلممم 
تا حالا «انفجار بزرگ» به گوشتون خورده؟؟؟
یا بهتره بگم تا حالا سوالی به فکرتون خورده که این جهانی که الان ما توش هستیم چجوری به وجود اومده؟؟؟
15 میلیارد سال پیش، جهانی که ما میشناسیـــم وجود نداشت. دانشمندان فکر میکنند که جهان بر اثر یک انفجار بزرگ به وجود آمده است. این انفجار باعث پیدایش ستارگان و سیارات شد. دانشمندان به این ماجرا «انفجار بزرگ» میگویند
برداشت از کتاب پاسخ به چرا های من نوشته ی لور کاربوناک و فرانسوا د
به آمدن ها اعتباری نیست وقتی درها از باز و بسته شدنِ مدامصدای جیغ‌شان درآمده که نیاوقتی بالابر ساختمانهمیشه به همکف برمیگرددبه آمدن ها اعتباری نیستوقتی از زمین به آسمان باران و هی باران... "اخیرا" در کدام "آخرین بازدید" معنا میگیردامید روی کدام دیوار یادگار میگذارد کدام کوچه را آذین می بندند و به کدام شیرینی وعده سفارش داده‌اندوقتی به آمدن ها اعتباری نیست...؟
شریعت در لغت به معنی《مورد الشاربه》است یعنی《جای آب به در آمدن》دین الهی را به همین لحاظ شریعت گویند که جای به آب در آمدن انسانها است تا آب حیات روحانی را بنوشند و حیات ابدی خود را بدست آورند.هزار و یک کلمه، علامه حسن زاده آملی،  ج6، ص 317. 
نشانه‌های وجود تو کم‌کم در ظاهر مادرت آشکار می‌شود.این را از غذا خوردنش، اضافه وزن پیدا کردنش و لباس‌هایی که پشت هم به قامتش تنگ می‌شوند می‌فهمیم. آمدن تو به این جهان جدی است. ببین چقدر ساده و مسخره به دنیا می‌آیی. ناگهان از عدم متولد می‌شوی. فقط نه ماه فاصله است بین نیستی و هستی تو در این جهان.تو در کشاکش فهمیدن درستی ِ جهان با خودت و جهان اطرافت هزار بار درگیر می‌شوی. احتمال می‌دهم برایت چنین باشد. پدربزرگ و مادربزرگت متشرع‌اند، مادر
فیلم به دنیا آمدن
دانلود فیلم به دنیا آمدن 1080p رایگان
دانلود فیلم به دنیا آمدن با لینک مستقیم
دانلود رایگان فیلم ایرانی به دنیا آمدن با کیفیت عالی 720p
دانلود فیلم به دنیا آمدن
گروه فیلم : اجتماعی
سال تولید : 1393
کارگردان : محسن عبدالوهاب
بازیگران: هدایت هاشمی، الهام کردا، پونه عبدالکریم‌زاده، رضا مرتضوی، رویا جاویدنیا، مهدی امیری، اسماعیل پوررضا، مرتضی نسیم سبحان، بابک گودرزی ­نژاد، سیاوش نقشبندی، حمید محمدزاده، محمدرضا سمیعی­ فر، مهدی و
فیلم به دنیا آمدن
دانلود فیلم به دنیا آمدن
بازیگران: هدایت هاشمی، الهام کردا، پونه عبدالکریم‌زاده، رضا مرتضوی، رویا جاویدنیا، مهدی امیری، اسماعیل پوررضا، مرتضی نسیم سبحان، بابک گودرزی ­نژاد، سیاوش نقشبندی، حمید محمدزاده، محمدرضا سمیعی­ فر، مهدی و
فیلم به دنیا آمدن
دانلود فیلم به دنیا آمدن
فیلم به دنیا آمدن
دانلود فیلم به دنیا آمدن
فیلم به دنیا آمدن
دانلود فیلم به دنیا آمدن
شناخت تاریکی خود ، بهترین روش برای کنار آمدن با تاریکی‌های دیگران است
حقایقی وجود دارند که در آینده به حقیقت می‌پیوندند. حقایقی نیز درگذشته حقیقت داشته‌اند. و دیگر حقایقی که در هیچ دوره‌ای حقیقت نداشته و نخواهند داشت
تمام تاریخ بشر در حکم نقطه ناچیزی در فضاست و نخستین درس آن فروتنی است
من نمی توانم به هیچ کس چیزی یاد دهم ، فقط می‌توانم آن ها را وادار به فکر کردن کنم
معلومات، کشف تدریجی نادانی خودمان است
ادامه مطلب
همیشه سوالی که در کیهان شناسی ذهنم را مشغول می کرد این بود که چرا ربطی بین جمله انحنای جهان و تنظیم بودن سرعت و ماده وجود دارد، چرا عدم تنظیم این دو باعث به وجود آمدن انحنای فضایی می شود؟ چند وقت پیش مسئله ای حل کردم که نوید راه حل را میداد: اگر به یک جهان بدون ماده (چگالی=0) دارای ثابت هابل نگاه کنید چیز مزخرفی خواهید دید: یک جهان خالی اما دارای انحنا و در حال انبساط! اما می توان نشان داد با تبدیل مختصات این متریک همان متریک جهان تخت مینکوفسکی اس
جهان از کجا شروع می شود؟
این سوال یه نکته غلط و پنهان دارد و مانند تقسیم یک عدد بر صفر! پی پاسخ و مبهم می ماند.
نکته آن است که جا و مکان هم در محدوده ی جهان است و هر نقطه که جا و مکان معنی دارد، جهان هم معنا دارد. بنابراین مکانی که «جهان» نباشد وجود ندارد.
ادامه مطلب
من متوجه زیبایی‌های جهان نمی‌شوم. احتمالا دلیل اصلی‌اش آن باشد که زیادی تا کنه واقعیت‌های وجودی زندگی پیش می‌روم. من از این دست دوستداران فلسفه هم نیستم که در باب چگونگی حرکت جهان فلسفه ببافم و یا پیرو نظریات قدما شوم. مساله‌ی من، جهان، و زندگی بسیار بنیادی‌تر از آن است که بتوانم روی قله‌های زمثبت‌اندیشی و زیبا نگریستن به جهان و وقایع بایستم. مساله‌ی من مواجهه و کنار آمدن با انسان فانی و تنها است. مرگ و تنهایی دو مساله‌ی مهم و همیشگی م
برای خجسته‌باش میلاد حضرت مسیحهمواره موضوع پایان تاریخ و آیندهٔ بشر، از دغدغه‌های اولیهٔ انسان بوده است. بشر در هر گرایش و آیینی سعی در پاسخگویی به مسائل آیندهٔ خود دارد. اکثر ادیان، آینده را همواره با صلح و صفا و آرامش و امنیت می‌دانند.اگرچه عده‌ای آن را جبر تاریخی و خارج از اختیار آدمی می‌شمرند، اما باور مشترک همهٔ ادیان توحیدی، وجود منجی‌ای است که آمدنش بشر را قبل از پایان جهان، غرق در عدالت و شادی خواهد کرد و او را از بند آلودگی‌ها ک
سیمپل توسط من به وجود آمد و بهاین انگیزه به وجود آمد که داداشام داخل مسابقه کارآفرینی شرکت کردن و سرمایه گذارها روی کار اونا
یعنی پریز و سرپیچ هوشمند سرمایه گذاری کردن و من میخوام به راه اونا بپیوندم و به این دلیل من simple v رو به وجود آوردم

ولی هنوز محصول سیمپل به وجود نیامده ووقتی که به وجود بیاد بهتون اطلاع میدهم
شمس از او پرسید: " چه شده. اتفاقی افتاده است؟ "
سدید گفت: " نه. بی جهت غمگین هستم."
شیخ گفت: " در این جهان، روح بشر پیوسته افسرده و غمگبن است. هر روح قبل از فرود آمدن به دنیای بدن، در دنیای فرشتگان منزل داشته است. هنگام داخل شدن به بدن، روح به دو نیم تقسیم می شود. یکی در آسمان باقی می ماند و دیگری در بدن فرود می آید. به همین دلیل است که در این جهان، بشر پیوسته افسرده و غمگین و در کست و جوی نیمه ی دیگر خود است. انسان وقتی به سعادت می رسد و خوشحال می شود که
⁦✍️⁩خدا چگونه به وجود آمده؟ کی به وجود آمده؟
یک سوال میپرسم؛ خدا کی نبوده؟ خدا همیشه وجود داشته است.
به موجودی که از هیچ به وجود آمده ممکن الوجود میگویند مثل انسان و... .
هر ممکن الوجودی(مثل انسان) نیاز به یک مرجح(به وجود آورنده) برای به وجود آمدن دارد؛ حال اگر مرجح یک ممکن الوجود مثل انسان یک ممکن الوجود دیگر باشد دوباره خود آن هم احتیاج به مرجح دیگری دارد و همین طور تا بی نهایت ادامه دارد. 
و چون تسلسل(ادامه تا بی نهایت) باطل است، باید به مرجّ

حتّی در آنهنگام که با تمام وجود آرزوی مرگ می‌کنی، هم چنان از سویدای جان، ملتمسانه چشم‌انتظار آمدن یک لحظه هستی که ارزش زیستن داشته باشد... بگذار ناامیدت کنم، آن لحظه به قدر پلک زدنی نخواهد آمد پس یا بمیر یا یاد بگیر بی وجود آرزو بتوانی زندگی کنی... آمده‌ای که زندگی کنی نه زندگی را آرزو کنی (اوه کف خودم هم برید از این جمله‌ای که آخر سر گفتم :)
محبوب من، فرشتۀ من، دلبر ای عزیزاز جان و دل، چو جان و چو دل دوست دارمت...
.
.
.
کاش میشد نگاهتو جمع کنم تو دستام.که وقتی دوری هم نگاهم کنی.
کاش نفس کشیدنات قبل از اینکه به هوا می رسید و قبل از اینکه مولکول های هوارو لمس می کرد، تارهای صوتیِ منو نوازش می کرد!
کاش میشد صداتو جمع کرد توی یه بطری شیشه ای و درشو بست،
بعد درست همین حالا درشو باز میکردم...
.
.
تو آن نگاه خیره اى در انتظار آمدنمن آن دو پلک خسته که به هم نمى گذارى ام
حمام یا دوش آب گرم نگیرید زیرا حمام سبب نرم شدن فولیکول های مو و منافذ پوستی می شود و وکس کردن را برای شما دردناک می کند.
نکته:همه اقدامات احتیاطی برای جلوگیری از به وجود آمدن جوش های وکس است اما اگر به این جوش ها مبتلا شدید، هیچ راه دیگری جز درمان شان وجود ندارد.
اپیلاسیون کار سیار - شماره تماس برای خانم ها: 09140848217
ایجاد مزاحمت از طرف آقایان پیگرد قانونی دارد
دین‌داران یکی از مهمترین دلایل خود را برای وجود خدا و ضرورت دین، هدف‌مندی جهان بیان می‌کنند همراه با این پرسش که «آیا امکان دارد این جهان بدون هدف به وجود آمده باشد؟» خیلی هم سر راست آدرس می‌دهند که هدف کمال انسان است و بهشت و وصال و معبود و فلان! من با این گزاره‌ها راضی نمی‌شوم چون آنها را نمی‌فهمم. خودم را هم گول نمی‌زنم.
ادامه مطلب
زمان آرام آرام میگذرد و من امروز خودم را مجاب کردم که برای اولین بار بشینم و انتظار آمدن بچشم. خسته از رفتن؟ نه می خواهم ببینم وقتی دست هایم را می گشایم برای آغوش، در مقابل دست های باز شده می بینم. عشق فلسفه عجیبی دارد. باید هزار بار بگویی دوستت دارم تا باور کند اما با یک برگرداندن نگاه، همه چیز را از دست خواهی داد. خواهد آمد؟ بگذار از انتظارم لذت ببرم. اگر نه آمد؟ وقت برای نوشتن زیاد هست، انگار سایه ای از دور داره نزدیک میشه، می بینی؟
من‌ یک سره مرده‌ام. مرا ببوسند یا بمیرانند. من مرده‌ام. 
انگشتان و تن و ذهنم را می‌کِشم که چیزی بنویسم. میان زمان و مکان کش می‌آیم. مردی می‌آید و مرا می‌بوسد، باران می‌بارد، کسانی دستانم را اطرافشان می‌کشند و گریه می‌کنند، حرف می‌زنم، گوش می‌دهم، اما لامسه‌ی من از کار افتاده‌ست. میان کش آمدن مُرده‌ام و نعشِ من مرا می‌کشاند. و کش می‌آیم.  این حالتی ست که جسمی مرده هنوز موها و ناخن‌هایش رشد می‌کند. بوها از بین رفته‌اند. صداها از بین ر
ما می‌دانیم که زندگی نوعی جنگ است اما در برخی از قسمت‌های دنیا چیزی فراتر از جنگ است و در این بخش‌ها انسان‌ها خورده می‌شوند. آیین خوردن انسان از طرف اکثریت جوامع نفرت‌انگیز محسوب می‌شود اما این رسم هنوز زنده است. مناطقی از جهان وجود دارد که خوردن گوشت انسان ریشه در سنت آنها و بخشی از فرهنگشان دارد. خوردن گوشت انسان به دلایل مختلف انجام می‌شود، این دلایل شامل مراسم‌های مذهبی یا حتی نیاز شدید به غذا می‌باشد. این اقدام چه قانونی باشد و چه

✔️کودک پس از به دنیا آمدن، به دلیل وجود آنتی بادی هایی که از طریق جفت از مادر به جنین منتقل می شوند، در برابر برخی از بیماری ها مصون هستند. بعد از تولد نیز، این مصونیت در کودکانی که از شیر مادر تغدیه می کنند، وجود دارد. اما با این حال، این مصونیت موقتی است. . .
ادامه مطلب

گریز اغلب افراد از رو در رویی با خطر و جسارت به خرج دادن ، تنها به این دلیل است که از زبان و فکر دیگران می ترسند، وقتی به یک درجه بالا از موفقیت و خوشبختی می‌رسید، متوجه می‌شوید که خیلی از کسانی که قبلاً دوست، همکار یا شریکتان بودند، الان به دیوهای حسادت در اطرافتان تبدیل شده‌اند.
ادامه مطلب
ین سبک از کابینت آشپزخانه که در اواخر قرن بیستم با به وجود آمدن مصنوعات چوبی به وجود آمد یکی از پرطرفدارترین سبک­های کابینت می­باشد که با تنوعی که در متریال­ها و رنگ­بندی کابینت آن وجود دارد خیلی عظیمی از افراد را به سمت خود کشیده است در این سبک طراح کابینت اشپزخانهنیز بسیار زیاد جای مانور داده و طراحی­های بسیار زیادی وجود دارد. قیمت این محصول راببینید این مطلب را بخوانید

این نمی‌شود که تو باشی و من دل‌تنگی‌هایم را تا نمی‌دانم
کی، هرروز تکرار کنم.

این نمی‌شود که تو باشی و من در برزخ آمدن و نیامدن
به این جمعه‌های معمولی عادت کنم.

نمی‌شود که تو باشی و من خودم را لابه‌لای روزمرگی‌ها
جا بگذارم.

ای همه حضور ...

بی تو خوش نمی‌گذرد.

ولی میدانم یک روز همه‌چیز درست می‌شود؛ همه‌چیز.

تو می‌آیی و صبح از تو لبریز می‌شود.

آمدن تو فقط آمدن تو نیست؛ آمدن همه‌چیزهاست که دنیا
کم دارد.
(زمزمه های انتظار- علی احمدی-
به نام خدای شنهای طبس

از کنار تیتر ها و خبر های این روزها ساده عبور نکنیم ، در حالیکه انسانها
به خاطر کرونا و امنیت سلامتی شان مضطر شده اند، خوب است یادی کنیم از
عزیزی که قرن هاست مصائب و مشکلات انسانها را میبیند برای آنها راه حل دارد
، ولی شرایط اجازه حضور ایشان را نمیدهد ، پس به ناچار باید با خون دل
صبوری کند.حسب روایات امام باقر ع و امام صادق ع ایشان امام مهدی عج هستند
که آیه أَمَّنْ یُجِیبُ
الْمُضْطَرَّ در شان ایشان نازل شده است. گویا
معلم زیست شناسی سعی داشت به دانش آموزانش نشان دهد که یک کرم چگونه به پروانه تبدیل می شود. او به بچه ها گفت: «در چند ساعت آینده شما شاهد این خواهید بود که پروانه چطور برای بیرون آمدن از پیله ی خودش تقلا می‎ کند؛ ولی هیچ کس نباید کمکی به او برساند» و بعد کلاس را ترک کرد. دانش آموزان صبر کردند و در نهایت این اتفاق افتاد. پروانه در کشاکش بیرون آمدن از پیله ی خود بود که یکی از بچه ها دلش به حال او سوخت. او برخلاف گفته ی معلم شان تصمیم گرفت به پروانه کمک

تو را دارم ای گل، جهان با من است.تو تا با منی، جانِ جان با من است.کنار تو هر لحظه گویم به خویشکه خوشبختیِ بیکران با من است.

"فریدون مشیری"

پ.ن1:
جان و جهان خواند مرا آن صنم 
تا بزیم جان و جهان من است 

"سنایی"

پ.ن2:
بیا نگارا
بیا در آغوش من 

"هوشنگ ابتهاج"
در ادامه پست قبلی، چندپاره‌ای از ایده فرضی_خیالی «جهان در پرتو تجربه جهان» گفتار خواهم شد. همان‌گونه که سرود کردم، جهان را ماهیتی پیوسته متصور هستم. گیتی یک‌واحد مطلق و پیوسته که عاری از هرگونه شکل، اندازه و دیگر ویژگی‌های وابسته به ناظر است. مثل یک صفحه یک‌دست سفید، فقط با این تفاوت که صفحه مذکور شکلی ندارد (پس صفحه نیست) و از دیگر ویژگی‌های کلامی (رنگ و...) نیز برخوردار نیست. در این صفحه، وابسته به نگاه ناظر؛ اشکال و اشیاء (وجودها) نمود ظا
بروزترین آهنگ‌ها در نودهشتیها
نودهشتیها با به روزترین اطلاعات و آهنگ‌ها شما را به خواندن ادامه این مطلب دعوت می‌کند. به طورکلی تاریخچه موسیقی به سالیان بسیار دوری بر می‌گردد، زمانیکه مردم شاید به عوامل زیادی از جمله احساس خشنودی یا برای ترکیب خود با طبیعت دست به پدیداری موسیقی و تولید صدا کردند. موزیک به یکی از فعالیت‌های بشر که محتوای به وجود آمدن آن یا همان مایه‌ی به وجود آمدن آن صدا و سکوت می‌باشد می‌گویند. موسیقی را همان هنر بیان ا
"اندیشه وجود جنبه های مرئی و نهفته حیات از مدتها قبل برای فلسفه شناخته بوده است. 
اذغان می شد که رویدادها با پدیدارها فقط یک جنبه جهان، جنبه ظاهر، را نشان می دهند، جنبه ای که از وجود واقعی  تهی است در لحظه برخورد ما با جهان واقعی به وجود می آید و در مقایسه با جنبه دیگر بسیار کوچک و بی اهمیت است. جنبه دیگر، یعنی ذات معقول را واقعا موجود فی نفسه می دانستند و می گفتند که فکر ما نمی تواند آن را درک کند. 
اما هیچ خطایی نمی تواند بزرگتر از این باشد که ج
"هاوس هوفر آلمانی،  جهان را به دو دسته تقسیم کرده است: شمال و جنوب. بر این مبنا، قدرت‏های بزرگ صنعتی جهان در نیم‏کره شمالی قرار دارند و کشورهایی که صنعتی نیستند در نیم‏کره جنوبی. در ابتدا فکر می‏کنیم که این تقسیم ‏بندی جغرافیایی است؛ اما وقتی بر آن خوب متمرکز می‏شویم، ماهیت آن‏را اقتصادی می‏یابیم."
این تقسیم بندی که مبنای اقتصادی دارد به نوعی زمینه ساز به وجود آمدن اصطلاح جهان سوم است؛ در واقع اساس تعریف و تقسیم بندی کشورها به توسعه یاف
ضرب دیدگی، کوفتگی و شکستگی دنده می تواند در هریک از ۱۲ جفت دنده های انسان اتفاق بیافتد. شایعترین عامل ایجاد ضرب دیدگی، کوفتگی و
شکستگی دنده، وارد آمدن ضربه مستقیم به دنده های انسان است.
شایعترین علت شکستگی دنده، وارد آمدن ضربه مستقیم به دنده است ولی در تصادفات جاده ای و نیز در سقوط از ارتفاع، شکستگی های متعدد دنده ها علامت شایعی است.
ادامه مطلب
رونق دادن به کسب و کار
باور محدود کننده همان افکار تکراری است که باعث می شود ما به خواسته هایمان نرسیم، به عبارتی خواسته را جذب نکنیم.

⛔️ باورهای منفی سبب بوجود آمدن افکار منفی می شوند.

➖ افکار منفی سبب بوجود آمدن احساس منفی می گردند و احساس منفی سبب بوجود آمدن ارتعاش منفی می شود که همه این ها سبب می شود ما به خواسته های خود نرسیم.      

پس تمام تلاش را باید بکنیم تا افکار محدود کننده را از بین ببریم.

https://inoti98.blog.ir

بدون سختی و شکست
دیگه چیزی در این جهان وجود نداره که ندیده باشیم، خیلی زود مارو غافلگیر و ثابت می‌کنه که سخت در اشتباه بودیم. در این مطلب شما رو با چند نمونه از عجیب‌ترین حیوانات جهان آشنا می‌کنیم:
قورباغه‌ی پینوکیو:این قورباغه که به «قورباغه‌ی درختی بینی میخی» هم مشهوره، وقتی احساس خطر می‌کنه، بینی پینوکیوییش رو به سمت جلو می‌کشه؛ البته برای جلب نظر جفت ماده هم، دقیقا همین کار رو انجام می‌ده!

ادامه مطلب
ارزش دلار نصف شد، قیمت‌ها در اوج ماند قیمت‌هایی که قصد پایین آمدن ندارند
در حالی که ارزش دلار در یک ماه گذشته تقریباً نصف شده،
قیمت‌ها همچنان در اوج مانده است. گوشت قرمز، مرغ، ماهی و دیگر محصولات
هنوز به هیچ علامتی پاسخ نمی‌دهند. قیمت
گوشت قرمز ، گوشت مرغ و ماهی در ماه‌های گذشته به شدت بالا رفته و قصد
پایین آمدن ندارد. کسانی که به بهانه بالا رفتن قیمت دلار این گونه محصولات
را گران کردند با پایین آمدن دلار هم ب
#ایستگاه_تفکر
هنگام مواجه شدن با مسائل، یادتان باشد که حتما راه حلی وجود دارد.زیرا هر چیز با جفتش به وجود می آید. بعد از هر سقوطی، صعودی و بعد از هر شبی، روزی وجود دارد.ذهنتان را روی راه حل ها متمرکز کنید.
برای بیرون آمدن از یک اتاق ؛ باید در را پیدا کنید، نه این که به دیوارها فکر کنید!!!
#تیم_انگیزشی_A_A
با نظراتتان ما را خوشحال کنید.
برای انسان از حیث روابط چند گونه ساحت وجود دارد :
1-رابطه انسان با خودش
2-رابطه انسان با خدا
3-رابطه انسان با جهان
البته ماتریالیست ها (ماده گراها )از آنجایی که به خدا اعتقاد و باور ندارند خدا و جهان را یکی می دانند و از آن به طبیعت یاد می کنند.
عاشقانه ترین عاشقانه های جهان
در برابر قلبم کم میاورند
وقتی که پای "تو" در میان است
.
بشنو!
فریاد عاشقانه ی قلبم را
دستهایم را که میگیری
نگاهم که میکنی
مشتاقانه تر از ثانیه ها...
عشق در وجودم میتپد
آوای بودنت، عاشقانه های جهان را میرقصاند
جهان در برق چشمانم میلرزد
و آغوشت تو گرم میکند تنم را...
با آرامشی از جنس بهشت... :)
.
آغوش تو آرامشی از جنس بهشت است
آرامشت از جنس "تو" در آینه ی "من"
خالیست جهان بی تو و عشقت شهِ قلبم!
بر بوم جهان با تو خوشست عشق کشید
درمان مشکلات تنفسی
در کنار یک تشخیص درست و درمان پزشکی، با آگاهی بیشتر نسبت به مشکلات تنفسی ، کنترل بیشتری بر سلامت‌تان پیدا می‌کنید.
مهم نیست چه مشکلی داشته باشید، کنترل روزانه وضعیت سلامت به منظور برخورداری از یک زندگی با نشاط، برای شما ضروری است.
چه چیزی باعث مشکلات تنفسی می شود؟
دلایل زیادی برای به وجود آمدن مشکلات تنفسی وجود دارد.
ادامه مطلب
خسته ام. دستم به هیچ کاری نمی‌رود. توی خودم فرو رفته‌اند. دلم می‌خواهد یکی عاشقم شود و دوستم بدارد. خسته ام از این دنیای تنهایی. و آخر چه کسی کسی را چنان که ارسطو می‌گوید دوست خواهد داشت؟ نه این جهان، جهان من نیست. این جهان پر از نقص است و من حقیقتا از اینهمه نقص در جهان دلزده‌ام. امروز شنبه هست. کاش امروز که کتابخانه می‌روم کمی بیشتر تلاش کنم. دلم می‌خواد دکتری بخونم آی‌پی‌ام کاش...
مدتی است که برخی از سایت های متصل به سایت کوین پات، مانند سایت مون بیت کوین در هنگام بالا آمدن و لود شدن، دچار مشکل می شوند و باعث می شود تا کاربران نتوانند با این سایت ها کار کنند. از آنجا که در سایت های مجموعه Moon برای حفظ درصد پاداش وفاداری خود، باید حداقل یک بار در روز کلیک داشته باشید، این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار می گردد. ایراد در باز شدن صفحه سایت ها به صورت دوره ای در میان بعضی سایت های این مجموعه، وجود داشته است. به طور مثال سایت بون
مَردم منم ، اسباب هیاهو شده ام
هرجا که نیاز بوده من رو شده ام
برجام دوپهلوی سیاست مردان
وقت ظلمات نیمه شب رو شده ام
.
کانون تمام گفتگوهای جهان
بازیچه شهر آرزوهای جهان
سربسته تر از پیام سرّی در جنگ
پیچیده چنان بگو مگو های جهان .

درمان دل درد و تهوع 
وقتی حس شکم درد به سراغ شما می‌آید، سخت است که به آن فکر نکرده و روزتان را ادامه بدهید . فرقی نمی‌کند که چه چیزی باعث به وجود آمدن این درد شده است، فقط می‌خواهید هرچه سریع تر از شر آن خلاص شوید . اگر معده‌تان اذیتتان می‌کند، می‌توانید برای آرام شدن درد راه‌های زیر را امتحان کنید :

ادامه مطلب
هیچ وقت لحظه های خوش نمیان مگر خودمان بخوایم.
هیچ وقت خوشبخت نمیشیم مگر خودمانبخوایم.
لحظه هارو از دست ندیم چون آدم باید با چیز هایی که کوچین خوشحال باشه مثلا یکی که لامبورگینی داره خوشحاله هنر نکرده کسی که یک‌ کتاب یا ماشین کوکی داره باهاش خوشحاله ایول داره.
روزهارو از دست ندیم به قول تونی استارک( تو فیلم انتقام جویان پایان بازی وقتی که به سال ۱۹۷۰ آمدن روبه پدرش گفت):هنگفت ترین پول توی جهان نمیتونه یک ثانیه رو  بر گردانه.

پی نوشت۱:قدر لحظ
کتاب جهان یک خدا دارد: اثبات توحید با مثال هایی قابل فهم و زیبا برای کودکان.
کتاب جهان یک خدا دارد : غلامرضا حیدری ابهری،نشر جمال
معرفی:
پس از اثبات وجود خدا به این پرسش باید پاسخ داد که آیا جهان یک خدا دارد یا چند خدا؟قرآن کریم، همانگونه که به اثبات وجود خدا می پردازد، با تمام قدرت به مبارزه با چند خدایی و شرک اقدام می‌کند .کتاب (جهان یک خدا دارد) با مثال های زیبا و قابل فهم برای کودکان، این آموزه مهم قرآن کریم را برای آنان بیان می کند و تصویر ک

جهان مملو از حیوانات وحشی عجیب و غریب است. گونه‌های جانوری زیادی در سراسر جهان وجود دارند که برای عموم مردم کمتر شناخته شده اند که اطلاعات جالبی درباره آن‌ها وجود دارد. امروز، ما یک لیست جالب برایتان گردآوری کرده ایم: ۱۰ حیوان عجیب و غریب که نمی‌دانید وجود دارند و نام آن‌ها را تا کنون نشنیده اید.

ادامه مطلب
‍ ای خالق من ، پرده برانداز ببینم
عشقی که جهان عاشق آنست چه عشق است؟
دیوار ندارد و درش باز به هرکس
وابستگیش دربدری هست ، چه عشق است؟
سوزانده و از بوی خوشش عالم و آدم
چون باده زنان گشته از آن مست چه عشق است؟
سیراب کند با عطش هر تشنه لبی را ،
در بند کشد هرکه که دل بست ، چه عشق است؟
گویند که افلاک بنا شد به وجودش ،
هر دسته که همراه شده ، نگسست چه عشق است؟
از کرببلا جاری و در جوی جهان است
شاهراه جهان است نه بن بست ، چه عشق است؟
#احمد_یزدانی
#کربلا #اربعی
ترجیع بندی از خواجوی کرمانی با مقدمه ای از دکتر الهی قمشه ای:
سر آمدن از عالم قدس به این خاکدان تیره ، شوق دیدار دوست بوده است 
جان به بوی تو از خطیره قدس 
سوی این تیره خاکدان آمد 
و از این جا نیز چون عیسی به عزم دیدار او به سوی چرخ برین بال خواهد گشود . 
. همچو عیسی به عزم عالم جان 
رخ نهادیم سوی چرخ برین
. که همه اوست هر چه هست یقین 
جان و جانان و دلبر و دل و دین (عراقی )
که جهان صورتست و معنی دوست 
ور به معنی نظر کنی همه اوست (خواجو )
که یکی هست و هیچ
در محضر قرآن
دعایی از اعماق جان:
سیره حضرت نوح (علیه‌السلام) را در دو بُعد باید مرور کرد: اول کافرانی هستند که تا به حال تجربه کفر اجتماعی را در جهان تجربه نکرده‌اند؛ و دوم حضرت نوح (علیه‌السلام) است که برای هدایت آن‌ کافران و جلوگیری از آمدن عذاب، نهایت تلاش خود را می‌کند و در مقابل خدا اظهار عجز و ناتوانی می‌نماید.
بُعد اول مهم است، چون این قوم با اقوام پیامبران بعدی فرق می‌کند. مردمان بعدی تجربه نابودی قوم نوح (علیه‌السلام) را دیده‌اند
دانلود رایگان کتاب دانشنامه اساطیر جهان pdf    

دانلود فایل

دانلود کتب تخصصی و حرفه ای | دانشنامه اساطیر جهان ... - ...nirikadesign.com › دانلود-کتب-تخصصی-و-حرفه-ای › دانشنامه-اساطی...منبع کنکور ارشد پیام‌نور .کتاب دانشنامه اساطیر جهان نوشته شده زیر نظر رکس وارنر و ترجمه شده توسط ابوالقاسم اسماعیل پور در سال 1389 توسط انتشارات اسطوره به ...
دانلود رایگان کتاب دانشنامه اساطیر جهان pdf :: دانلود کتابketabdownloadpdf.blog.ir › دانلود رایگان ک
در فرهنگ عامه به زباله ها "دور انداختنی" گفته می شود و یا می گوییم که فلان زباله را دور انداختیم. این واژه از کجا می آید؟ از تنفر انسان به همزیستی با زباله ها، که تمایل دارد هر آنچه زاید و به کار نیامدنی است خیلی دورتر از خودش باشد. که البته کاملا درست است. زباله ها باید خیلی دورتر از انسان باشند. اما مگر زمین چقدر گنجایش دارد که روزانه این حجم از زباله را در سرتاسر جهان در خود بگنجاند آن هم خیلی دورتر از محیط زندگی انسان ها.
با گذشت سالها و تولید
همیشه در بازی‌های بتل رویال، پیدا کردن بهترین نقطه برای فرود آمدن داستان خاص خودش را داشته. شرایط برای فرود آمدن در Call of Duty Warzone هم نه تنها از این قضیه مستثنی نیست بلکه به مراتب پیچیده‌تر هم هست. در هر رقابت بازی ۱۵۰ نفر از هواپیما به پایین می‌پرند که فعلا ۴۰ نقطه برای فرود آن‌ها در نظر گرفته شده. البته مثل تمام بتل رویال‌ها، ارزش این ۴۰ نقطه از نظر لوت با هم برابر نیست و طبیعتا همین موضوع، باعث هجوم بسیاری از بازیکنان به نقاط خاصی از نقشه م
80 درصد از جمعیت جهان از شایع ترین بیماری های پوست مانند آکنه رنج می برند.
لکه های تیره بر روی پوست یک بیماری شایع پوستی است که می تواند در هر سنی ظاهر شود.
اگر بر روی پوست شما هم این لکه ها وجود دارد نگران نباشید می توانید از روش های ساده زیر استفاده کنید.

در این مقاله ما درباره اینکه دلیل لکه های پوستی چیست و چگونه می توان از شر این لکه های پوستی خلاص شد صحبت میکنیم.

لکه های پوستی چگونه بر روی پوست به وجود می آیند؟ 
لکه های پوستی به طور ناگها
Image by Philipp Igumnov
در ادامه پست قبلی، چندپاره‌ای از ایده فرضی_خیالی «جهان در پرتو تجربه جهان» گفتار خواهم شد. همان‌گونه که سرود کردم، جهان را ماهیتی پیوسته متصور هستم. گیتی یک‌واحد مطلق و پیوسته که عاری از هرگونه شکل، اندازه و دیگر ویژگی‌های وابسته به ناظر است. مثل یک صفحه یک‌دست سفید، فقط با این تفاوت که صفحه مذکور شکلی ندارد (پس صفحه نیست) و از دیگر ویژگی‌های کلامی (رنگ و...) نیز برخوردار نیست. در این صفحه، وابسته به نگاه ناظر؛ اشکال و اشیاء (و
پروپوزال معماری طراحی مرکز رسانه های دیجیتال
 چکیده:
در گذر از میان دو جهان واقعی و مجازی، ح س ما، از چیزی که به آن واقعیت مینامیم با تغییرات فراوانی روبرو می شود، بطوریکه خود را در شبیه سازیهای حس ی غوطهور می بینیم. چیزی که در دنیای مجازی، واقعیتها به شکل مجازی باز نمایی می کنند و تلاش می کنند محیطهای جدیدی، موازی و در راستای جهان واقعی خلق کنند ،که تخی لی هستند .. در دنیایی که وضعیت گذر از عصر صنعتی به فرا صنعتی )جامعه اطلاعاتی(، گذر از رسانه
برعکس غربی ها اینکه میدونم هستی مملو از رازه بهم آرامش میده. فکر کردن به امر نامتعین چیزی که نمیشه اندازش گرفت و ریختش تو قالب آرومم میکنه . فک کنم اگه  همین از روحیه شرقی بهم به ارث رسیده باشه کافیه ... انگار راز ها ناموسِ جهان باشند... و جهان در برابر هرجایی شدن و دانستنی شدن اون ها غیرت بخرج بده !
مثلا ارسطو تا قبل نوشتن متافیزیک هر چی خواست( مثلا منطق بنا کرد و ...) جهان باهاش راه اومد و حرف هاش و طبقه بندی هاش هنوز بعد 3000 سال ارزش دارن اما وقتی ب
تقویم شیعه
دوازدهم ذی القعده
نامه‌ی حضرت مسلم علیه السلام به امام حسین علیه السلام
در این روز یا سیزدهم ذی القعده‌ی سال ۶۰ هجری قمری حضرت مسلم علیه السلام ۲۷ روز قبل از شهادتش نامه‌ای برای امام حسین علیه السلام نوشت و به آن حضرت خبر داد که اهل کوفه بر طاعت شما اجتماع نموده‌اند و منتظر آمدن شما هستند و در قسمتی از نامه چنین نوشتند:
«۱۸۰۰۰ نفر از اهل کوفه با من بیعت نموده‌اند. هنگامی که نامه‌ی من به شما رسید در آمدن تعجیل کنید، و السلام علیک
دانلود رایگان کتاب تاریخ مصور جهان pdf

دانلود فایل

تاریخ مصور جهان دنیای باستان تاریخ : ابو عبدالرحمن الکردی ...archive.org › details › abo_abdrahman_kordi_barid_20150604۱۴ خرداد ۱۳۹۴ - تاریخ مصور جهان دنیای باستان تاریخ. by: ابو عبدالرحمن الکردی ... عاطفه سلیانی. برای دانلود کتابهای بیشتر اینجا کلیک کن: مُنْتَدی إِقْرَأ الثَقافِی.
کتاب تاریخ مصور جهان دنیای باستان( با عنوان فرعی انسان ...www.pinterest.com › pinدانلود کتاب تاریخ مصور جهان دنیای باستان اثر
دانلود رایگان کتاب تاریخ مصور جهان 

دانلود فایل

تاریخ مصور جهان دنیای باستان تاریخ : ابو عبدالرحمن الکردی ...archive.org › details › abo_abdrahman_kordi_barid_20150604۱۴ خرداد ۱۳۹۴ - تاریخ مصور جهان دنیای باستان تاریخ. by: ابو عبدالرحمن الکردی ... عاطفه سلیانی. برای دانلود کتابهای بیشتر اینجا کلیک کن: مُنْتَدی إِقْرَأ الثَقافِی.
کتاب تاریخ مصور جهان دنیای باستان( با عنوان فرعی انسان ...www.pinterest.com › pinدانلود کتاب تاریخ مصور جهان دنیای باستان اثر
دانلود رایگان کتاب دانشنامه اساطیر جهان  

دانلود فایل   

اگر امکان دارد آن را به فارسی ایمیل کنیدنتایج وب
دانلود کتب تخصصی و حرفه ای | دانشنامه اساطیر جهان ... - ...nirikadesign.com › دانلود-کتب-تخصصی-و-حرفه-ای › دانشنامه-اساطی...منبع کنکور ارشد پیام‌نور .کتاب دانشنامه اساطیر جهان نوشته شده زیر نظر رکس وارنر و ترجمه شده توسط ابوالقاسم اسماعیل پور در سال 1389 توسط انتشارات اسطوره به ...
دانلود رایگان کتاب دانشنامه اساطیر جهان pdf :: دانلود کتابketab
جهان بزرگ است!
همه کشورها حقایق جالبی در مورد آنها دارند و شما باید آنها را بدانید! چه کسی می داند؟ شاید شما در یک بازی Trivia Pursuit شرکت کنید و وقتی که به سوالات مربوط به جغرافیا برمی گردد، ذهن همه را می شکند!
بنابراین این ها برخی از حقایق جالب در مورد کشورهای سراسر جهان است!
آفریقا 54 کشور دارد!
یک سوم زبان های جهان در آفریقا صحبت می شود!
قهوه به طور تجاری در هاوایی رشد می کند!
پس از مسیحیت، یهودیت دومین بزرگترین دین در ایالات متحده است!
90٪ از آب شیری
بزرگ ترین قاره کره زمین =اسیا(44میلیون کیلومتر مربع )
بزرگ ترین اقیانوس =کبیر یا آرام (166میلیون کیلومتر مربع )
بزرگ ترین شبه جزیره جهان =عربستان(3183100کیلومتر مربع)
بزرگ ترین جزیره جهان =استرالیا (7682300کیلومتر مربع)
بزرگ ترین دریای جهان =مدیترانه (2966000کیلومتر مربع)
بزرگ ترین دریاچه جهان =خزر یا مازندران (371795کیلومتر مربع)
بزرگ ترین خلیج جهان =مکزیکو
طولانی ترین رود جهان =نیل (6600کیلومتر)
پر آب ترین رودجهان=آمازون
بلند ترین آبشار جهان =انجل در ونزوئلا (
مَردم منم ، اسباب هیاهو شده ام
هرجا که نیاز بوده من رو شده ام
برجام دوپهلوی سیاست مردان
وقت ظلمات نیمه شب رو شده ام
.
کانون تمام گفتگوهای جهان
بازیچه شهر آرزوهای جهان
سربسته تر از پیام سرّی در جنگ
پیچیده چنان بگو مگو های جهان .
احتمالا تا حالا به پایان جهان و اینکه چه عاملی باعث نابودی آن می شود فکر کرده اید. شاید الان خیلی زود باشد که در مورد پایان جهان صحبت کنیم، اما این یک اصل در جهان است که همه چیز باید در یک نقطه به پایان برسد. با این حال حداقل خبر خوب برای ما این است که دنیا احتمالا قبل از پایان عمر ما به پایان نمی رسد.
محققان پیش بینی می کنند که جهان در حدود پنج میلیارد سال دیگر به پایان خواهد رسید؛ تقریبا در زمانی که خورشید ما به پایان عمر خود می رسد.
"توماس کیتچی
واقعا اگر کسی در این دنیا به وجود خدا یا روح یا به طور کلی ماوراالطبیعه هم اعتقاد نداشته باشد بنظرم به راحتی می تواند وجود عدالت را در این جهان تایید کند.اگر از جنبه طبیعی به قضیه نگاه کنیم اینکه "هر کنشی،واکنشی دارد". یا اینکه "ماده و انرژی از بین نمی روند بلکه از شکلی به شکل دیگر تبدیل میشوند". کاملا اثبات شده است.حالا اگر حق و حقوق و احساسات و اموال و دارایی های خودمان را صورتی از همین ماده و انرژی در نظر بگیریم،طبیعی است که از بین نروند بلکه
دانلود رایگان کتاب تاریخ مصور جهان pdf

دانلود فایل

کتاب تاریخ مصور جهان دنیای باستان( با عنوان فرعی انسان ...www.pinterest.com › pinدانلود کتاب تاریخ مصور جهان دنیای باستان اثر ش
باورهای غلط در مورد پوست کدامند؟

فکر می کنید واقعا پیتزا و شکلات باعث به وجود آمدن جوش های آکنه ای در شما می شوند؟آیا واقعا برای اینکه از شر جوشهای خود خلاص شوید سرخ کردنی کمتر می خورید؟اگر چه مطالعات کمی در مورد رابطه رژیم غذایی و آکنه انجام شده است امادر اکثر این مطالعات چیزی راجع به تاثیر شکلات بر آکنه گفته نشده است.

مردم اغلب فکر میکنند غذاهای چرب مثل شکلات و پیتزا و سیب زمینی سرخ کرده و بقیه غذاهای سرخ کردنی یک جورهایی باعث بسته ش

سلام امروز در این مقاله قصد داریم تا علت کاهش قیمت دلار را بررسی کنیم و همچنین به پیشبینی قیمت ها در بازار دلار بپردازیم و عوامل تاثیر گذار را بررسی کنیم قیمت دلار در ایران وابسته به عوامل مختلفی میباشد که تعدادی از آن ها وجود خارجی ندارند و صرفا ریشه روانی دارند . وجود شک روانی در بازار دلار باعث به وجود آمدن حباب میشود و در سال های گذشته به وفور این حباب افزایش قیمت و در برخی موارد کاهش قیمت دیده شده که البته در بیشتر موارد این حباب تا چند
بسم الله

سخنی حکیمانه است که «وقت راه رفتن، اگر مطمئن باشید پایی را که برداشته‌اید زنده بر زمین می‌گذارید، حق مرگ را ادا نکرده‌اید».مرگ همیشه در یک‌قدمی ماست؛ هم‌سایه‌ی دیوار به دیواری است که بالأخره یک‌روز سرزده به ما سر می‌زند... باید هر روز آماده‌ی میزبانی از این مهمان ناگزیر باشیم. گاه زلزله یا بیماری‌ای ما را به یاد این هم‌سایه می‌اندازد؛ اما او برای آمدن در بند این بهانه‌ها نیست...اگر این روزها بیش‌تر به یاد حضرت عزرائیل هستی
زندگی، راز بزرگی است که در ما جاریست
شب آرامی بود می روم در ایوان، تا بپرسم از خودزندگی یعنی چه؟مادرم سینی چایی در دستگل لبخندی چید، هدیه اش داد به منخواهرم تکه نانی آورد، آمد آنجالب پاشویه نشستپدرم دفتر شعری آورد، تکیه بر پشتی دادشعر زیبایی خواند، و مرا برد،  به آرامش زیبای یقین:با خودم می گفتمزندگی، راز بزرگی است که در ما جاریستزندگی فاصله آمدن و رفتن ماسترود دنیا جاریستزندگی ، آبتنی کردن در این رود استوقت رفتن به همان عریانی؛ که به هنگ
خداوند، خود دلیل بر خویشتن است. به اوست که جهان قائم است و به اوست که می‌توان جهان را شناخت. و خلیفۀ او بر زمین کثرات و رنج‌ها، انسان است. انسان مظهر نمایش اوست؛ اگر به او نظر کند و جز او نبیند. و شهید نظر به وجه الله می‌کند و در خون خویش، دلیلی ست بر وجود خداوند. 
هر که تمنای دیدار خداوند را دارد به شهید بنگرد که چگونه با جان خویش به او اشاره می‌کند.
امروز در خیالاتم دور میزگردی با دوستانم نشسته بودم. و در آن میز ِ گرد داشتم بهشان میگفتم چیزی که برای نی‌نی نوشتم کم‌کم دارد شبیه یک رساله‌ی فلسفی برای نوجوانان میشود.دوستانم هم تایید کردند. بگذار کمی جدی‌تر حرف بزنیم. من این روزها شاید غرق‌ترین روزهای خود در افکارم را میگذرانم. اینکه دفعه‌ی پیش برایت نوشتم که همه چیز فانی است، یا قبل‌تر به تو گفته بودم که وقایع کلان جهان تاثیر کمتری روی تو دارد تا وقایع خرد آن. دخترک! اینها همه جهان از د
ما چه‌ایم اندر جهان پیچ پیچ
چون الف از خود چه داریم؟ هیچ هیچ
همین دیگه آقا!
دنبال مطلع و مقدمه و میان و مؤخره نباش!
درسته که این‌ها نظم‌اند و طبع انسان ملائم با نظم ولی نه این‌که انسان خودش رو محدود قالب‌ها کنه و از محتوا جا بمونه!
لهذا گفته‌اند مجعول وجود است و ماهیت نفاد و حد وجود.
خط بالا رو هم جدی نگیرید!
در حالی که برخی از مردم در آب و هوای گرم و آفتابی برنامه ریزی سفر و
گردش می کنند ، کسانی هستند همچون ما که به سفر در زمان های سرد تر و سفر
های زمستانی علاقه دارند و دوست دارند مناطق زیبا و پوشیده شده از برف را
مشاهده کنند .
من به شخصه آدم گرمایی هستم و زیاد به سفر به مناطق گرم و داغ علاقه
ندارم و بیشتر دوست دارم به مناطق خنک تر سفر کنم ، اگر شما نیز مانند من
به مناطق خنک علاقه دارید با ادامه مقاله همراه باشید.
در اینجا ۱۵ سفر های زمستانی وجود دار
باور محدود کننده همان افکار تکراری است که باعث می شود ما به خواسته هایمان نرسیم، به عبارتی خواسته را جذب نکنیم.
⛔️ باورهای منفی سبب بوجود آمدن افکار منفی می شوند.
➖ افکار منفی سبب بوجود آمدن احساس منفی می گردند و احساس منفی سبب بوجود آمدن ارتعاش منفی می شود که همه این ها سبب می شود ما به خواسته های خود نرسیم.      
پس تمام تلاش را باید بکنیم تا افکار محدود کننده را از بین ببریم.
https://inoti137.blog.ir

بدون سختی و شکست، موفقیت به دست نمی‌آید. 
اجازه
سازمان ملل متحد در سال ۲۰۰۰ میلادی، ۱۸ دسامبر را به نام مهاجران نامگذاری کرد. دلیل این تصمیم، افزایش شمار مهاجران در سراسر جهان و رفتار غیرانسانی جوامع میزبان با آنان بود. طبق بررسی سازمان ملل متحد در سال جاری میلادی، در حال حاضر ۲۵۸ میلیون نفر مهاجر وجود دارد که بخش زیادی از آنها را زنان تشکیل می‌دهند.
ادامه مطلب
بلک فرایدی، جمعه سیاه یا حراج جمعه، استثنائی‌ترین روز حراج در دنیاست. این روز درست پس از جشن شکرگزاری است و تمامی فروشندگان جهان در این روز اجناس خود را با تخفیف‌هایی باورنکردنی عرضه می‌کنند. مردم اغلب در سرتاسر جهان برای خرید با تخفیف در این روز خاص صف می‌کشند. جمعه سیاه در ترکیه بیشتر در شهر استانبول وجود دارد و کمی از دیگر شهرهای جهان متفاوت است. جمعه سیاه استانبول تنها یک روز نیست و یک هفته کامل را در برمی‌گیرد و پس از پایان این یک هفت
دانه های سیاهی که روی بینی به وجود می آید
 عوامل متعددی در بروز دانه های سیاه روی بینی تاثیر دارند، در همین راستا پرشین وی در این بخش از اخبار زیبایی و آرایش مطالبی در مورد علل و راه های درمانی دانه های سیاه روی بینی ارائه کرده است.
جوش یا دانه های سیاه روی بینی ، جوش های سربسته ای هستند که به دلیل تنگی منافذ پوست به بیرون پوست تخلیه نمی شوند. روش های درمانی متعددی برای رفع دانه های سیاه روی بینی وجود دارند. در همین راستا پرشین وی در این بخش ا
 جریان تبشیر که این روزها با روی کار آمدن دولت‌های دست راستی و افراطی در اروپا و آمریکا به شدت از سوی آنها حمایت می‌شود برای نابودی ایران اسلامی نقشه‌های زیادی در سر می‌پروراند. از جمله تحریک دولت‌های جهان سلطه برای جنگ با ایران برای توسعه اقدامات تبشیری و بدین منظور از کتاب مقدس بهره‌ می‌گیرد.
ادامه مطلب
بیانیه گام دوم انقلاب
(9)  
تقابل دوگانه‌ی جدید «اسلام و استکبار»؛ پدیده‌ی برجسته‌ی جهان معاصر
پس آ‌نگاه انقلاب ملّت ایران، جهان دوقطبی آن روز را به جهان سه‌قطبی تبدیل کرد و سپس با سقوط و حذف شوروی و اقمارش و پدید آمدن قطبهای جدید قدرت، تقابل دوگانه‌ی جدید «اسلام و استکبار» پدیده‌ی برجسته‌ی جهان معاصر و کانون توجّه جهانیان شد. از سویی نگاه امیدوارانه‌ی ملّتهای زیر ستم و جریانهای آزادی‌خواه جهان و برخی دولتهای مایل به استقلال، و از س
باسلام
اولین پستم رو با مقدمه ای از قوانین جهان هستی شروع می کنم.
تمام مطالب این سایت جمع بندی سخنان بزرگان هست و کپی برداری از سایت های دیگه نیست.
همون طور که می دونیم برای هر چیزی در این جهان یه سری قوانینی وجود داره که استفاده از اون رو آسان تر می کنه.
مثل قوانین راهنمایی رانندگی، که رانندگی رو برای ما راحت تر کرده.
البته این ها قوانین انسانی و زمینی اند.
ویا قوانین اداری، قوانین تحصیلی
و یا حتی قوانینی که ما در زندگی خودمون وضع می کنیم.
پس ب
قوانین عجیبی در کشور‌های مختلف جهان وجود دارد که برخی از آن‌ها به قدری قدیمی شده‌اند که معمولا کسی مرتکب آن نمی‌شود و حتی قانون‌گذاران نیز ممکن است اطلاعچندانی درباره آن‌ها نداشته باشند. با این حال، این قوانین همچنان در ساختار قضایی برخی کشور‌ها جای دارند.
در این مطلب با قوانین عجیب در کشور‌های مختلف جهان آشنا می‌شویم.
فیلیپین

ادامه مطلب
بسم الله قاصم الجبارین

نمی دانم از کجا شروع شد،
شاید از همان لحظه ای که خداوند گِلِ وجود ذرات را تدبیر می کرد،
شاید از همان لحظه ای که حضرت پدر رخ حضرت مادر را در روز الست دید و عاشقش شد
شاید هم قبل تر از این قضایا و به وجود آمدن آدمیان...کسی چه می داند؟
شاید قبل تر از آفرینش همه ی جهان و هرآنچه در آن هست
کسی چه می داند؟
فقط این را می دانم که اگر درخت ممنوعه ای نبود، چگونه می توانستیم حسینِ فاطمه(س) را بجوییم؟چگونه دیوانه وار بر گردش جمع میشدیم؟چ
دوچرخه‌سواری، استفاده از دوچرخه برای حمل و نقل، تفریح، تمرینات ورزشی یا ورزش به‌طور مستقل است.افرادی که دوچرخه‌سواری می‌کنند را «دوچرخه‌سوار» یا «دوچرخه‌ران» می‌گویند.
دوچرخه در قرن ۱۹ معرفی شد و در حال حاضر حدود یک میلیارد عدد از آن در سراسر جهان وجود دارد. آن‌ها ابزار اصلی حمل و نقل در بسیاری از نقاط جهان نیز می‌باشند.
دوچرخه‌سواری به‌طور وسیعی به عنوان یک نوع بسیار مؤثر و کارآمد از حمل و نقل در فاصله‌های کوتاه و متوسط در نظر گرفت
پرتال جامع علوم صوتی فایل های صوتی,آموزشی ,بسیار جذاب,وآموزنده WPESHARAT مبحثی بسیار زیبا و شنیدی اینکه آیا در جهان های دیگر موجوداتی دیگر زندگی میکنند بلحاظ دینی آیا در اینباره مصادیقی وجود داره یا خیراین فایل صوتی رو از دست ندی یه وقت           بهترین سطوح [...]
این نوشته جهان های موازی و زندگی موجودات دیگر برای اولین بار ظاهر می شود در Wpesharat & پرتال جامع علوم صوتی اشارت.

امشب چه شبی است بهتر از یک دهر است
آواز جهان مژده از صد بهر است
صد بهر به گوش این جهان یک راز است
وآن راز محمدی پسند، آن ساز است
آن راز دهد مژده به هر دل ای دوست
بر گوش جهان نغمه ی یا الله است
امشب شب مهمانی و شب، شوق و نداست
تا صبح به گوش ماه،قل هو الله است
یا حق کنم از بهر سجود خوش اقبال
من عاشقم و حاجت این شب یاد است
امشب شب قدر و شب فتوا و دعاست
ای مونس من، عشق همه ثار الله است
خونی که شده جاری ز بوی الله
دارد این ندا که یار ما قران است

سلام امروز در این مقاله قصد داریم تا نوسانات جند ماه اخیر در بازار دلار را بررسی کنیم و همچنین به پیشبینی قیمت ها در بازار دلار بپردازیم و عوامل تاثیر گذار را بررسی کنیم قیمت دلار در ایران وابسته به عوامل مختلفی میباشد که تعدادی از آن ها وجود خارجی ندارند و صرفا ریشه روانی دارند . وجود شک روانی در بازار دلار باعث به وجود آمدن حباب میشود و در سال های گذشته به وفور این حباب افزایش قیمت و در برخی موارد کاهش قیمت دیده شده که البته در بیشتر موارد

هر هفته باخیال آمدن توزنده ایم
با این خیال جمعه به جمعه زنده ایم
آقا بیاکه زندگی مان بی هدف شده
گویابرای هیچ و،بیهوده زنده ایم
وقت نماز و نیایش دعاکن برای ما
والله که ما با دعای توزنده ایم
باهر گناه میشکنیم قلب پاک تو
گویی برای شکستن قلب تو زنده ایم!؟
نور خدا تویی ای زاده ی رسول
ما باخیال دیدن این نور زنده ایم
تعجیل کن درفرجش مهربان خدای
شاید جمال اوببینیم تاکه زنده ایم

الهم عجل لولیک الفرج.آمین
یزد ‌، شهری است کهن تاریخ و با اصالت که لقب اولین شهر خشتی و دومین شهر تاریخی جهان را به خود اختصاص داده است. دیدنی های یزد ، یادگاری از تاریخ باشکوه این شهر می باشند. شهر جهانی یزد تا قبل از آمدن اسکندر مقدونی به ایران، منطقه ای آباد و مهم از نظر راهداری، نظامی و بازرگانی بوده که در زمان آل مظفر، دوباره رو به گسترش و شکوفایی نهاد. دورانی که پدید آورنده آثار زیبا، ‌مدرسه های بزرگ، مسجدهای باشکوه، معماری اصیل شهری و مکان های تاریخی و دیدنی شه
آیا به نظر شما صفر واقعا یعنی هیچ و نیستی؟
کمی فکر کنید.
شاید اگر به شما بگویند جهان از هیچ به وجود آمده نپذیرید. چون فکر می کنید هیچ(0)چیزی را در بر ندارد!
اما به نظر من هیچ(0) در واقع یعنی همه چیز و کل.
برای درک نظر من هیچ یا همان صفر را یک مجموعه بدانید ، و به عنوان کل به آن نگاه کنید.
در واقع صفر حاصل منفی بی نهایت تا مثبت بی نهایت است و اگر به درون مجموعه صفر برویم بی نهایت چیز می توانیم ببینیم.
به نظر من ممکن است جهان ما نیز همین گونه باشد ، یعنی ف
تاریخچه سقف کاذب

در مورد چگونگی به وجود آمدن و به کارگیری سقف کاذب چیزهای بسیاری گفته شده است ولی منطقی ترین آن ها این است که سقف کاذب با الگو برداری از سقف آویزهایی که در قرن 14 برای زیبایی معبدهای ژاپن بوده درست شده است. در قرن 20 مهندسان آمریکایی برای درست کردن سقف تالارهای بزرگ خود از تایل ها و سیستم های نگهدارنده استفاده می کردند که این کار تا زمان مرمت بسیار خوب پیش می رفت. چرا که برای مرمت و بازسازی این بناها دیگر به قسمت بالایی سقف ها د
امروز به این فکر می‌کردم که بعضی نمازها در ستایش خود آدم خوانده می‌شوند، یعنی وقتی می‌گویی سبحان‌الله، اسم خودت را هم می‌چسبانی تنگش و می‌گویی به‌به من عجب بنده‌ی بی‌عیبی‌ام که زحمت می‌کشم و نماز می‌خوانم! 
به قول صائب : 
چون بلبل از ترانهٔ خود مست می‌شویم
                 ما غافلان به خواب ز افسانهٔ خودیم
گیریم گل در آب به تعمیر دیگران
                 هر چند سیل گوشهٔ ویرانهٔ خودیم 
دیروز بخشی از مستند حاج رحیم ارباب رو می‌دیدم. می‌گف
بر اساس بررسی‌های انجام شده در خصوص قدرتمندترین اقتصادهای جهان، ایالات متحده آمریکا از سال ۱۸۷۱ تا کنون، در جایگاه نخست این لیست قرار دارد و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ٢٠١٩ نیز جایگاه خود را حفظ کند.
مراحل مختلف چرخه‌های اقتصادی، به طور مداوم باعث تغییر و تحول اقتصاد سراسر جهان می‌شود. اما جالب توجه است که اقتصادهای قدرتمند جهان، به همین سادگی جایگاه خود را از دست نمی‌دهند. با نگاهی به لیست 10 اقتصاد برتر جهان از سال1980 تا کنون، شاهد ثا
روش های ارسال بار
شرکت هایی که در عرضه ی حمل و نقل فعالیت می کنند با نام های مختلف چون خدمات حمل بار هوایی , خدمات بار زمینی , خدمات حمل بار دریایی فعالیت می کنند

حمل و نقل کالا و خدمات در کشورهای مختلف جهان به سه طریق انجام می گیرد که عبارت است از هوایی , دریایی , زمینی که در این راستا و برای انجام امور حمل و نقل شرکت های مختلفی تاسیس شده اند که در زمینه ی حمل و نقل فعالیت دارند . هر کدام از این شرکت ها در زمینه های گوناگون مشغول به فعالیت هستند . م
قدبلندترین افسر پلیس جهان با بیش از 2 متر قد +عکس
جاگدیپ سینگ با قد ۲ متر و ۲۸ سانتیمتری خود به عنوان قدبلندترین افسر پلیس جهان شناخته می‌شود.
اگر کسی دلش بخواهد با قدبلندترین افسر پلیس یک عکس سلفی بیندازد احتمالا به یک نردبان نیاز خواهد داشت چون قدبلندترین افسر پلیس در هند زندگی می‌کند و قدش 2 متر و 28 سانتیمتر است. جاگدیپ سینگ، افسر پلیس ترافیک شهر پنجاب هند ادعا می‌کند به عنوان بلندترین افسر پلیس جهان می‌تواند هر تخلفی که در خیابان‌های
طلایاب پالس وان درجه یکهمانطور که میدانید بعضی از دستگاهای فلزیاب هم بالانس دستی دارند هم اتومات بعضی از دوستان فکر میکنند که بالانس سیستم های اتومات آسان تر بوده یا خیلی حرفه ای تر هستند. در حالی که بالانس به زبان ساده معرفی زمین به دستگاه میباشد . باید بدانید که اساس یک کاوش خوب , بالانس خوب است .
با یک بررسی ساده متوجه میشوید که بالانس دستگاه 20 درصد مهم است و حفظ بالانس 80 درصد. هر موقع احساس کردید که دستگاه از بالانس خارج شده از ابتدا دستگا

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها